www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=1401
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 14. júl 2024     Meniny oslavuje: Kamil

Zoεpédia - náhodný výber: Myro, Boh - Božia dobrotiv..., Veľký pondelok.     pohľadnice

29.12.2020 | Čítanosť(883)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Mons. Babjak: Je potrebné sa pozerať na všetko, čo prichádza, očami viery

Mons. Babjak: Je potrebné sa pozerať na všetko, čo prichádza, očami viery
Bratislava 29. decembra (TK KBS) Pán Boh dáva podľa prešovského arcibiskupa metropolitu Mons. Jána Babjaka rôzne výzvy v každom čase. Ako povedal v rozhovore pre Tlačovú kanceláriu KBS, Boh chce, aby sme zmenili svoj stereotypný spôsob života a boli viac kreatívni a vynaliezaví. “Nič nie je náhoda, je potrebné sa pozerať na všetko, čo prichádza, očami viery, potom budem viac chápať a rozumieť mnohých súvislostiam,” zdôraznil.
 
Rok 2020 bol podľa Mons. Babjaka náročný, mnohým ľuďom urobil škrt cez rozpočet v mnohých aktivitách, pri cestách do zahraničia, mnohí museli zrušiť dovolenky, pendleri, ktorí pracujú v zahraničí mali tiež obmedzené cestovanie a viackrát sme sa mali podriadiť testom na Covid 19 a mnoho ľudí zomrelo, lebo ich pandémia premohla. “Z medicínskeho hľadiska by východiskom z tejto kritickej situácie mala byť vakcína, ktorá zabráni smrti mnohým ľuďom, ale viacerí v tom vidia aj veľké nebezpečenstvo. Z duchovného hľadiska, my veriaci máme jasný cieľ a ním je život s Kristom. Ak budeme kráčať s ním, máme tú najlepšiu garanciu že prejdeme cez každú skúšku, cez každú „tmavú dolinu“ až k tomu konečnému cieľu,” povedal prešovský arcibiskup metropolita.
 
Mons. Babjak uplynulý náročný čas dobre využil. “Každý deň som mal na programe aj prechádzku v lese, 8-10 km a som Pánu Bohu vďačný za ten, pre mňa požehnaný čas. Zmapoval som pomerne dosť veľa rôznych druhov kvetov, ktoré rástli v okolí Kvašnej vody pri Prešove a mohol by som vydať o tom aj knihu. Potom som veľa pracoval, častokrát až hlboko do noci a vybavoval som korešpondenciu a iné potrebné záležitosti. Sväté liturgie som slávil súkromne a bola to znova zaujímavá skúsenosť. Mnoho vecí som si poriešil, mal som viac času na písanie knihy – ôsmeho dielu Historického schematizmu Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku, ktorý prinesie zhrnutie historických udalostí našej cirkvi od Nežnej revolúcie po súčasnosť,” dodal.
 
TK KBS, rp; rp
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε