www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=1409
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 14. júl 2024     Meniny oslavuje: Kamil

Zoεpédia - náhodný výber: Sviatosť pokánia, Proskomídia - obrad ..., Boh - Boh je múdry.     pohľadnice

06.02.2021 | Čítanosť(1305)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Pozdrav z Pápežských misijných diel

Pozdrav z Pápežských misijných diel
Sláva Isusu Christu! Pochválený buď Pán Ježiš Kristus!
 
Srdečne Vás všetkých pozdravujem.
 
Niekedy dobrý skutok a pomoc nemusí byť nič veľké a komplikované. Stačí mať otvorené srdce a obetovať svoj čas. O tomto sme sa spoločne s našimi deťmi z gréckokatolíckeho náboženstva presvedčili pred Vianocami. Keď sme čas na poobedňajšie hranie vymenili za čas učenia, aby sme v dopoludňajších hodinách mohli zorganizovať aktivitu „Sladká pomoc“. S úsmevom na tvári aj na srdci Vám dnes chcem sprostredkovať vyjadrenie riaditeľa Pápežských misijných diel na Slovensku. Zároveň mám pre Vás všetkých z našej školskej rodiny Važecká 11 aj úžasne požehnanie od deti z Afriky. 
 
 
 „Budete požehnávať izraelských synov, poviete im: „Nech ťa žehná Pán“. (Num 6, 23-24)
 
Pozdrav riaditeľa PMD o. Ivana Kňazeho 
Vážený pán HREŇO, vážená Základná škola Važecká, v mene pápeža Františka Vám srdečne ďakujem za dar 95 €, ktorým ste zároveň pomohli misiám vo svete. Prvú vec, ktorú Boh urobil po tom, ako stvoril svet, bolo požehnanie, dobrorečenie všetkému stvorenému a tiež nám. Boh vie, že aj v tomto čase potrebujeme požehnanie. Na Vianoce nám Boh dáva požehnanie nielen slovom, ale v osobe Ježiša. Vždy, keď otvoríme srdce Ježišovi, vstupuje Božie požehnanie do nášho života.
 
Boh nám svoje slovo požehnania neposlal v nejakom liste alebo cez e-mail. Priniesol ho sám v Ježišovi, ktorý je prítomný blízko Vás, a to bližšie, ako si viete predstaviť. Ponúka sa Vám ako najlepší priateľ štedrý na všetko, čo práve potrebujete. Otvorte mu svoje srdce, a ak sa dá, nielen srdcom, ale nahlas mu povedzte o svojich trápeniach. Želáme Vám krásne stretnutie s ním.
 
Svätá omša za Vás bude dňa 17.2.2021 (Popolcová streda) o 20:00 na Youtubovom kanáli Pápežských misijných diel. Môžete sa na nej zúčastniť duchovne alebo pri televíznych obrazovkách. Obetovať ju budem za Vás, Vašu rodinu – zdravie duchovné aj telesné a hlavne za požehnanie.
 
V mene Pápežských misijných diel na Slovensku Vám ďakujem a želám veľa radosti objavovanej v stretnutí a v rozhovore s Ježišom.

S úctou a modlitbou

o. Ivan Kňaze
Pápežské misijné diela
Vybavuje: Lenka Balková
Národná kancelária PMD
+421 (0)2 529 64 916
Lazaretská 32, P. O. Box 74
814 99 Bratislava
www.misijnediela.sk

 

Zdroj: o. Ivan Kňaze, Pápežské misijné diela
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε