www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://www.zoe.sk/?spravy&id=1412
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 14. júl 2024     Meniny oslavuje: Kamil

Zoεpédia - náhodný výber: Kadideľnica, Dišpenz, Predpôstne obdobie.     pohľadnice

12.02.2021 | Čítanosť(1330)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Manželstvo podľa Sochovičovcov samo o sebe vytvára bezpečné prostredie

Manželstvo podľa Sochovičovcov samo o sebe vytvára bezpečné prostredie
Bratislava 11. februára (TK KBS) Manželstvo podľa manželov Sochovičovcov samo o sebe vytvára bezpečné prostredie. Ako povedali v rozhovore pre Tlačovú kanceláriu KBS, oni ho pomáhajú vytvárať tým, že sa snažia žiť manželstvo ako sviatosť. František je gréckokatolícky kňaz, ktorý pôsobí ako správca farnosti vo Vyšnom Mirošove, spolu s manželkou Mirkou považujú za ohrozenie manželstva sebectvo a z toho vychádzajúcu nejednotu. Pri ohrození zje pre nich záchranným kolesom modlitba, spoveď, spoločné rozhovory.
 
Podľa Sochovičovcov je ťažké pochopiť, že v manželstve nemusíme byť dokonalí. “Niekedy jeden z nás chce byť dokonalý a je zo seba sklamaný. Niekedy očakáva od vás dokonalosť ten druhý a ste z toho frustrovaný,” hovoria Mirka a František.
 
Aj počas pandémie koronavírusu je pre nich manželstvo bezpečným miestom. “Snažíme sa ho využiť pre rodinu – spoločne tráviť čas – nie len spolu v jednom dome, ale spoločne. Napríklad spolu chodíme na prechádzky do prírody, hráme spoločenské hry, niečo vyrábame, bežkujeme, staviame iglu,” dávajú inšpiráčiu manželia Mirka a František.
 
Od 8. do 14. februára 2021 prebieha Národný týždeň manželstva (NTM). Jeho cieľom je propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Týždeň sa nesie v znamení témy Bezpečne v manželstve. TK KBS tento týždeň oslovila viaceré manželské páry, ktorých odpovede bude zverejňovať v priebehu celého týždňa.
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε