www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
https://www.zoe.sk/?recenzie&id=165
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Teológia > Recenzie

Dnes je: 17. jún 2024     Meniny oslavuje: Adolf

Zoεpédia - náhodný výber: Makarizmy, Biskup, Turistika a Cirkev.     pohľadnice

22.11.2016 | Čítanosť(5684)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Imrich Degro : Pane, príď mi na pomoc,

Anotácia:
Košice 21. november 2016 Kresťanské kníhkupectvo a vydavateľstvo predstavuje v týchto dňoch čitateľom svoju v poradí už 15 publikáciu. V spolupráci s exorcistom košickej arcidiecézy Imrichom Degrom pripravilo modlitebnú príručku Pane, príď mi na pomoc, ktorá má veriacim pomôcť v procese vnútorného uzdravovania a oslobodzovania. Autor prostredníctvom publikácie učí veriach bojovať s temnotou a okovami zranení nielen silou žalmou a svedectva života Ježiša Krista, ale aj modlitbou autoexorcizmu, modlitbou za vnútorné uzdravenie a oslobodenie.
 
Publikácia má cirkevné schválenie Imprimatur. Modlitby v nej nie sú násilným vynucovaním si nadprirodzeného uzdravenia, ale láskavým pozvaním nasmerovaným voči Kristovi, ktorý nás svojimi ranami uzdravuje. Autor v úvode publikácie prízvukuje, že aj v dnešnej dobe fungujú jednotlivci či dokonca celé spoločenstvá, ktoré sa rozhodli oduševnene nasledovať Kristov prísľub: “Tých, čo veria, budú sprevádzať tieto znamenia: V mojom mene budú vyháňať zlých duchov a hovoriť novými jazykmi. Budú brať do rúk hadov, a keď vypijú aj niečo smrtonosné, neuškodí im. Na chorých budú klásť ruky a oni ozdravejú“ (Mk 16,17 – 18) a aktívne praktizujú modlitby za oslobodenie a uzdravenie. Zároveň však upozorňuje, že to, čo robí modlitbu účinnou je najmä pripravenosť srdca veriaceho - jeho čistota, a naplnenosť pokorou a odovzdanosťou Božej vôle.
 
Publikácia Pane, príď mi na pomoc pozostáva zo šiestich kapitol, z ktorých každá je venovaná jednej zastávke v procese uzdravovania- žalmy, evanjeliá, modlitby za vnútorné uzdravenie, modlitba autoexorcizmu, modlitba za oslobodenie a prosebné modlitby.
 
Záujemcovia si môžu knihu Pane, príď mi na pomoc zakúpiť v kníhkupectve Zachej.sk. Do 28. novembra 2016 môžu čitatelia navyše využiť 15% predpredajovú zľavu. Zasvätení môžu navyše využívať neobmedzenú zľavu až 12% na celý sortiment kníhkupectva.
 
PhDr. Imrich Degro PhD. je katolíckym kňazom pôsobiacim v Košickej arcidiecéze. Od roku 1997 prednášal na Teologickom inštitúte v Košiciach. V súčasnosti prednáša na Teologickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku dejiny filozofie, filozofickú antropológiu, filozofiu Boha a personalizmus. V roku 2002 ho košický arcibiskup poveril službou exorcizmu pre individuálne prípady a v roku 2010 mu bola rozšírená pôsobnosť na celú košickú arcidiecézu. Imrich Degro zároveň pôsobí aj ako duchovný asistent v spoločenstve svätého Michala Archanjela v Košiciach.
 
Kníhkupectvo Zachej.sk šíri na Slovensku hodnotnú kresťanskú literatúru už od roku 2012. Od roku 2014 aj ako vydavateľstvo vydalo viacero knižných titulov ako Páter Pio a očistec, Mimoriadne javy mystikov a svätých, Poraziť diabla skrze Ježiša a ďalšie. Od októbra 2016 môžu čitatelia navštíviť už aj kamennú predajňu kníhkupectva na Hlavnej 40 v Košiciach. 

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε