www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
https://www.zoe.sk/?spravy&id=1099
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 14. júl 2024     Meniny oslavuje: Kamil

Zoεpédia - náhodný výber: IC XC NI KA, Proskomídia - modlit..., Kvetná nedeľa.     pohľadnice

18.03.2011 | Čítanosť(3581)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

V Prešove hovoril M. Mikolášik o bioetike a o medzináboženskom dialógu

V Prešove hovoril M. Mikolášik o bioetike a o medzináboženskom dialógu

Prešovský arcibiskup a metropolita Mons. Ján Babjak SJ prijal v piatok 18. marca popoludní v arcibiskupskej rezidencii v Prešove poslanca Európskeho parlamentu MUDr. Miroslava Mikolášika pri príležitosti jeho pozvanej prednášky na Gréckokatolíckej teologickej fakulte Prešovskej univerzity (GTF PU) na tému Bioetika a medzináboženský dialóg v Európskej únii.

Vladyka Ján Babjak SJ vyjadril uznanie pôsobeniu pána poslanca na pôde Európskeho parlamentu v takej vážnej záležitosti, akou sú bioetické otázky. Obaja vyjadrili svoje zásadné postoje v týchto otázkach, vychádzajúce z kresťanskej viery a evanjeliového pohľadu na dôstojnosť každej ľudskej osoby. Zároveň vyjadrili znepokojenie nad prenasledovaním kresťanov.     

Spoločne potom zavítali medzi študentov GTF PU v Prešove, kde Miroslav Mikolášik prednášal o aktuálnom vnímaní bioetických problémov v Európskom parlamente, ako aj o naliehavej potrebe presadzovania kresťanských hodnôt pri schvaľovaní zákonov na jeho pôde. Dôležitou časťou bola beseda o súčasnom medzináboženskom dialógu. M. Mikolášik sa vyjadril, že je nevyhnutné odsudzovať akékoľvek náboženské prenasledovanie vo svete a zasadzovať sa za pokojný medzináboženský dialóg. V diskusii sa účastníci besedy dotkli aj aktuálnej situácie v Líbyi, či diskriminácie kresťanov v niektorých krajinách, ba aj v Európe, kde sú obzvlášť znepokojujúce niektoré protikatolícke postoje.

Beseda študentom vniesla veľa svetla do bioetickej problematiky, ako aj do súčasnej situácie ohľadom medzináboženského dialógu, a zaiste sa stala aj impulzom k modlitbám na tieto úmysly. 

Zdroj: Ľubomír Petrík
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε