www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
https://www.zoe.sk/?spravy&id=1100
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 14. júl 2024     Meniny oslavuje: Kamil

Zoεpédia - náhodný výber: Katedrála, Vincentky, Kyrios.     pohľadnice

01.04.2011 | Čítanosť(3777)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Púť pedagógov a vychovávateľov v Ľutine

Púť pedagógov a vychovávateľov v Ľutine

V sobotu 26. marca 2011 sa v Bazilike Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Ľutine uskutočnila Púť pedagógov a vychovávateľov. Púť začala Akatistom k Svätému Duchu, ktorý viedol o. Jozef Novický, farár v Ľutine, a potom nasledovala svätá liturgia, ktorej hlavným celebrantom bol protosynkel Prešovskej archieparchie o. Michal Onderko ml. Vo svojej homílii sa zameral na poslanie pedagóga ako odovzdávateľa pravdy ďalším generáciám v dnešnej dobe plnej lži a poloprávd. Po svätej liturgii nasledovala prednáška odborného asistenta na Katedre systematickej teológie GTF PU v Prešove ThDr. Štefana Paločka, PhD.

Po obedňajšej prestávke sa v svojom vstupe k pedagógom prihovoril Mgr. Ľuboš Kohút, ktorý sa zameral na výchovu mládeže v súčasnosti. Na záver sa prítomní pedagógovia pomodlili Krížovú cestu a domov sa rozchádzali s Pánovým požehnaním.

Púte sa zúčastnilo vyše 150 učiteľov a vychovávateľov a 17 kňazov. Veríme, že táto púť bola obohatením pre všetkých prítomných a zároveň začiatkom novej tradície nášho pútnického miesta v Ľutine.

Zdroj: Jozef Novický
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε