www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
https://www.zoe.sk/?spravy&id=1112
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 14. júl 2024     Meniny oslavuje: Kamil

Zoεpédia - náhodný výber: Boh - najvyššia slob..., Jubilejný rok, Liturgikon.     pohľadnice

18.05.2011 | Čítanosť(3835)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Púť matiek

Púť matiek

7. mája 2011 sa v Bazilike Zosnutia presvätej Bohorodičky v Ľutine konala už druhá „Púť matiek“, na ktorej sa zúčastnilo okolo 600 žien. Program púte začal duchovným programom detí z Vranova nad Topľou, ktoré sa modlili svätý ruženec, a následne na to nasledovala akadémia k Mame všetkých nás – Panne Márii. Potom nasledovala svätá liturgia, ktorej hlavným celebrantom bol o. Michal Zorvan, protopresbyter vranovského protopresbyterátu.

V homílii sa prihovoril k matkám a zdôraznil úlohu matky vo výchove detí. Po svätej liturgii nasledovala prednáška manželov Kolesárových, ktorí ukázali ženám ako napĺňať poslanie matky a manželky podľa Božieho Slova. Po krátkej prestávke nasledovali Modlitby matiek, ktoré viedli ženy z Trebišova a Sečovskej Polianky. Modlitby sprevádzali svojím spevom muži zo spoločenstva Modlitieb otcov z Trebišova. Táto púť bola pre všetkých veľkým duchovným obohatením a zároveň načerpaním nielen nových poznatkov, ale aj síl do ďalších dní k napĺňaniu poslania, ktoré sme od Pána prijali.

Zdroj: Jozef Novický
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε