www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
https://www.zoe.sk/?spravy&id=1113
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 14. júl 2024     Meniny oslavuje: Kamil

Zoεpédia - náhodný výber: Modernizmus, Lention, Ante Christum natum.     pohľadnice

19.05.2011 | Čítanosť(3567)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Pozvánka na výstavu a púť z vďačnosti za dar blahorečenia Jána Pavla II.

Pozvánka na výstavu a púť z vďačnosti za dar blahorečenia Jána Pavla II.

Gréckokatolícka cirkev na Slovensku si pri príležitosti 91. výročia narodenia bl. Jána Pavla II., ktoré sme si pripomenuli 18. mája, s úctou a vďačnosťou spomína na jeho lásku ku gréckokatolíkom na Slovensku.  

Prejavila sa mnohorakým spôsobom, predovšetkým však jeho historickou návštevou v Prešove 2. júla 1995, blahorečením prešovského biskupa mučeníka Pavla Petra Gojdiča OSBM a rehoľného kňaza mučeníka Metoda Dominika Trčku CSsR 4. novembra 2001 v Ríme, blahorečením svätiaceho biskupa mučeníka Vasiľa Hopka 14. septembra 2003 v Bratislave-Petržal ke, zriadením Košického apoštolského exarchátu (dnešná Košická eparchia) 21. februára 1997, či udelením biskupskej vysviacky Mons. Jánovi Babjakovi SJ, prešovskému arcibiskupovi a metropolitovi, 6. januára 2003 v Ríme.

 
Výstava

Z vďačnosti za všetky dobrodenia, ktoré Boh udelil Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku prostredníctvom bl. Jána Pavla II., ako aj z vďačnosti za dar jeho blahorečenia prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ v pondelok 16. mája otvoril na Gréckokatolíckej teologickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove výstavu Blahoslavený Ján Pavol II. a jeho odkaz gréckokatolíkom na Slovensku, ktorá je inštalovaná vo vitrínach na vstupnej chodbe k Aule 1 na prvom poschodí. Výstava pozostáva predovšetkým z fotografií, ktoré dokumentujú vzácne udalosti pre Gréckokatolícku cirkev na Slovensku počas jeho pontifikátu.

 
Pozvánka na púť

Poďakovanie za dar blahorečenia Jána Pavla II. je aj témou 2. metropolitnej púte Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove, ktorá sa uskutoční v sobotu 28. mája 2011, a na ktorú vás srdečne pozývame. Prihlásiť sa môžete na gréckokatolíckych farských úradoch.

Program púte oficiálne začne o 9:00. Modlitba slávnostného svätého ruženca začne o 9:15 a archijerejská svätá liturgia o 10:30. Hlavným slúžiteľom bude prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ a kazateľom bratislavský eparcha Peter Rusnák. Popoludní o 13:30 je naplánované stretnutie a rozhovor s kardinálom Stanisławom Dziwiszom, krakovským arcibiskupom a metropolitom, ktorý pútnikom vydá svoje osobné svedectvo o bl. Jánovi Pavlovi II. Nasledovať bude katechéza o Božom milosrdenstve a Hodinka Božieho milosrdenstva.

Zdroj: Ľubomír Petrík/ISPA
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε