www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
https://www.zoe.sk/?spravy&id=1116
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 14. júl 2024     Meniny oslavuje: Kamil

Zoεpédia - náhodný výber: Blahorečenie, Poddiakon (hypodiako..., Ekténia.     pohľadnice

26.05.2011 | Čítanosť(3425)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Celoarchieparchiálny turistický deň

Celoarchieparchiálny turistický deň

V sobotu 14. mája 2011 sa konal celoarchieparchiálny turistický deň, na ktorom sa zišlo okolo 1000 účastníkov. Začiatok turistického dňa bol na mariánskom pútnickom mieste v Litmanovej na hore Zvir a jeho cieľom bola obec Kamienka. Pre turistov boli pripravené dve trasy a to detská, ktorá mala okolo 4, 5 km a veľká trasa dlhá 12, 5 km. 

Deti, mladí, ale aj niektorí rodičia do Litmanovej začali prichádzať už od 8:00 hod. ráno, kde čakali do oficiálneho začiatku o 10:00 hod., kedy všetkých účastníkov turistického dňa privítal o. Slavomír Zahorjan, predseda komisie pre mládež. Po privítaní nasledovala modlitba desiatku sv. ruženca, v ktorom všetci prosili o ochranu Presvätej Bohorodičky počas celého putovania. Ešte pred štartom na túru všetkým účastníkom bohoslovec Matúš Verba priblížil dejinný vývoj pútnického miesta Litmanová, na ktorom sme sa nachádzali.

Téma tohto podujatia bola: „Svätými sa nerodíme, ale svätými sa stávame. “ A tomu boli prispôsobené aj témy ôsmich stanovíšť počas celej trasy. Na prvom stanovišti sa účastníkom pripomenulo, že každý z nás je povolaný k svätosti. Na druhom až piatom stanovišti sa zasa účastníci oboznámili s prostriedkami, ktoré nás vedú k svätosti a to modlitba, Božie Slovo, sviatosti (a zvlášť zmierenie a Eucharistia) a spoločenstvo. Na šiestom sa zdôraznil rast vo svätosti a na siedmom ovocie, ktoré prinášame ak rastieme vo svätosti a používame spomenuté prostriedky. Posledné ôsme stanovište nieslo názov „blahoslavený Ján Pavol II.“ Práve na jeho živote sa poukázalo, že svätým sa môže stať každý z nás, nech máme akékoľvek povolanie alebo sme v akomkoľvek stave (slobodný, ženatý, starý, mladý ....).  

Po príchode do Kamienky bol pre všetkých pripravený guľáš, po ktorom nasledoval čas oddychu a relaxu. Čas oddychu spríjemňovali a obohacovali pripravené atrakcie. V rámci atrakcií boli pripravené športové aktivity, trampolína, nafukovací hrad, bohoslovci ponúkali šerm atď. Celé toto podujatie zastrešovali animátori a bohoslovci pod vedením o. Jozefa Greška a Márie Kravčákovej. Turistický deň sa ukončil okolo 18:00 hod. spoločnou modlitbou.

Zdroj: o. Jozef Greško
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε