www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
https://www.zoe.sk/?spravy&id=782
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 28. máj 2024     Meniny oslavuje: Viliam

Zoεpédia - náhodný výber: Liturgické gestá – z..., Veľký pondelok, Makarizmy.     pohľadnice

09.03.2007 | Čítanosť(8174)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Výstava fotografií v Gréckokatolíckom kňazskom seminári v Prešove

Výstava fotografií v Gréckokatolíckom kňazskom seminári v Prešove

Dňa 7. marca 2007 sa v Gréckokatolíckom kňazskom seminári blahoslaveného Pavla Petra Gojdiča konala vernisáž fotografickej výstavy pod názvom: „Dejinná udalosť Gréckokatolíkov Slovenska, blahorečenie biskupa Pavla Petra Gojdiča v Ríme.“ Táto výstava sa koná pri príležitosti druhej púte gréckokatolíkov do Ríma, pri ktorej naša cirkev ďakuje Bohu za milosť biskupskej vysviacky udelenej dnes už blahoslavenému vladykovi Pavlovi Petrovi Gojdičovi, OSBM v Ríme pred 80 rokmi.

 

Túto výstavu zostavil doc. Ing. Viliam Ján Gruska a o životopisné údaje ju doplnil Lukáš Mackovjak. Na 24 paneloch je možné vidieť viac ako 120 fotografií a prečítať si niekoľko krátkych textov o živote blahoslaveného Pavla Petra Gojdiča, OSBM. Výstava už bola prezentovaná v Bratislave, Telgárte, Kojšove a inde.

 

Expozícia je pre verejnosť prístupná na prízemí Gréckokatolíckeho kňazského seminára blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove v pracovných dňoch od 12:00 do 16:00. Výstava potrvá do 15. apríla 2007.

Zdroj: Pavol Feník

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε