www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
https://www.zoe.sk/?spravy&id=783
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 2. október 2022     Meniny oslavuje: Levoslav

Zoεpédia - náhodný výber: Kvetná nedeľa, Myropomazanie, Trojica - pochádzani....     pohľadnice

01.04.2007 | Čítanosť(6949)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Stretnutie s mládežou v Prešove

Stretnutie s mládežou v Prešove

V prešovskom Dome kultúry a oddychu sa na Kvetnú nedeľu 1. apríla prešovský eparcha Ján Babjak, SJ stretol s viac ako päťsto mladými ľuďmi z farností Prešovskej eparchie.

Chlapci a dievčatá vo veku od štrnásť rokov nahor v skupinkách – workshopoch rozprávali o jednotlivých častiach Posolstva Svätého Otca Benedikta XVI.: „Aby ste sa navzájom milovali, ako som ja miloval vás“. Do tohto uvažovania nad posolstvom Svätého Otca ich uviedol otec biskup svojím úvodným príhovorom, v ktorom okrem iného povedal: „ Asi niet na tomto svete zaujímavejšej otázky ako je láska. Benedikt XVI. ide k veci, chce nám všetkým povedať to, čo nás najviac zaujíma. Prečo? Lebo tak sme boli stvorení. Naše srdce bolo stvorené pre lásku. Veľkým šťastím je to, keď to človek včas pochopí a žije v duchu tejto stvoriteľskej lásky. A na druhej strane je veľkým nešťastím, keď to človek nespozná a celý život uteká za niečím iným. Takýto človek trápi seba a druhých a jeho život sa nenaplní. Cieľom posolstva Benedikta XVI. je obnoviť dôveru človeka v lásku“. Prameňom lásky je Boh, pokračoval vladyka. Naplno túto lásku zjavuje Kristov Kríž a Eucharistia. „V Starom zákone Boh povedal: Miluj blížneho ako seba samého. Kristova novosť spočíva v tom, že sme povolaní milovať tak ako On, milovať všetkých bez rozdielu, aj nepriateľov, a to až do krajnosti.“

Otec biskup odovzdal certifikáty dvadsiatim animátorom, ktorí ukončili dvojročnú animátorskú školu Prešovskej eparchie a chcú ešte intenzívnejšie pomáhať kňazom vo farnostiach v práci s deťmi a mládežou. Zároveň odovzdal putovný pohár Konferencie biskupov Slovenska futbalovému družstvu z Gréckokatolíckej farnosti Beloveža, ktoré vyhralo 1. miesto na Celoslovenskom futbalovom turnaji organizovanom Konferenciou biskupov Slovenska. 

Stretnutie bolo veľmi živé, dynamické, plné spevu a nefalšovanej radosti. Spievala gospelová skupina Anastasis, ktorú tvoria bohoslovci Gréckokatolíckeho kňazského seminára blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove. Mladí mohli nanovo zakúsiť, že Boh ich má rád a že v Kristovej cirkvi majú svoje dôležité a opodstatnené miesto.

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε