www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
https://www.zoe.sk/?spravy&id=795
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 18. jún 2024     Meniny oslavuje: Vratislav

Zoεpédia - náhodný výber: Martyrikon, Trojica - dôkaz o Na..., Biskup.     pohľadnice

19.05.2007 | Čítanosť(8950)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Stretnutie rodín a prvoprijímajúcich detí v Ľutine

Stretnutie rodín a prvoprijímajúcich detí v Ľutine

Máte radi Ježiša?“, opýtal sa detí vladyka Jána Babjak, SJ v homílii pri archijerejskej svätej liturgii v sobotu 19. mája v Bazilike Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Ľutine. „Ježiš vás má rád. Nikdy ho neopúšťajte“, pokračoval ďalej. Z iniciatívy Komisie pre rodinu Prešovskej eparchie sa na tomto pútnickom mieste uskutočnilo stretnutie rodín a prvoprijímajúcich detí. Rodičom vladyka povedal, že najdôležitejšou hodnotou pre budovanie rodinného spoločenstva je modlitba. Je akoby niťou, ktorá spája rodinu. Spevom svätú liturgiu sprevádzal Gréckokatolícky miešaný spevácky zbor Chrysostomos z Vranova nad Topľou.

Asi osemsto účastníkov stretnutia si v nádhernom počasí priam vychutnalo aj popoludňajší program. Pre rodičov to bola beseda s otcom biskupom a hosťom stretnutia o. ThDr. Vojtěchom Kodetom, O. Carm., na ktorej zazneli aj pekné svedectvá kňazov a laikov z rodinného života. Potom to bola katechéza Vojtěcha Kodeta, v ktorej veľmi zaujímavým spôsobom hovoril o manželstve, aj o krízach, ale aj o výchove detí.  

Deti mali bohatý program vonku, kde na nich pod dohľadom animátorov čakali rôzne súťaže a atrakcie. Neskoré popoludnie patrilo evanjelizačnému koncertu gospelovej skupiny Slnovrat z Bardejova, počas ktorého boli vylosované ceny pre zúčastnené rodiny.

Hodnotné stretnutie ponúklo pohľad na kresťanské rodiny, ktoré chcú odolávať rôznym nepriaznivým vplyvom okolia a žiť v spoločenstve s Ježišom Kristom.

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε