www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
https://www.zoe.sk/?spravy&id=796
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 29. február 2024     Meniny oslavuje:

Zoεpédia - náhodný výber: Makarizmy, Jubilejný rok, Myropomazanie.     pohľadnice

29.05.2007 | Čítanosť(6717)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Eparchiálna odpustová slávnosť v Rafajovciach

Eparchiálna odpustová slávnosť v Rafajovciach

Bohatý mládežnícky program bol náplňou prvého dňa eparchiálnej odpustovej slávnosti k sviatku Zoslania Svätého Ducha v Rafajovciach. Priestor mali rôzne hry, scénky, katechézy pre deti a mládež, ale aj prehliadka detských a mládežníckych speváckych zborov. S evanjelizačným koncertom vystúpila hudobná skupina Anastasis, ktorú tvoria bohoslovci Gréckokatolíckeho kňazského seminára blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove.

Vrcholom programu v nedeľu 27. mája bola archijerejská svätá liturgia, ktorú slávil prešovský eparcha Ján Babjak, SJ, ktorý v homílii pútnikom pripomenul dôležitosť pôsobenia Svätého Ducha pre náš kresťanský život. Budujeme si príbytky, domy, chaty, ba až paláce. V našom vnútri máme však najväčšie bohatstvo – Boha. On si urobil príbytok v našom vnútri. Na tomto pútnickom mieste sa obraciame aj k Matke Božej, povedal vladyka ďalej. Prosme ju, aby nám pomáhala poznávať Boha vo svojom vnútri, aby sme videli, aká je to hodnota žiť svoj život v Duchu Svätom. Aká hodnota je mať v dnešnom svete Ducha Božieho.

Otec biskup zároveň posvätil obnovený ikonostas.

K pútnickému miestu Rafajovce v protopresbyteráte Vranov nad Topľou – mesto sa viaže udalosť o zázračnom obraze, ktorý ostal neporušený po požiari dreveného chrámu. V roku 1750 rafajovčania za pomoci veriacich z celého okolia postavili nový murovaný chrám, do ktorého umiestnili zázračný obraz na hlavný oltár. Chrám zasvätili Narodeniu Presvätej Bohorodičky. Každoročne sa tu konajú odpustové slávnosti na sviatok Zoslania Svätého Ducha.

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε