www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
https://www.zoe.sk/?spravy&id=922
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 7. december 2023     Meniny oslavuje: Ambróz

Zoεpédia - náhodný výber: Evanjeliár, Zeón, Interdikt.     pohľadnice

18.07.2008 | Čítanosť(6414) | Foto
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Osturňa vo Vislanke

Osturňa vo Vislanke

Aj tento rok sa znova v dňoch od 10. – 18. júla stretlo viac ako osemdesiat mladých ľudí z celého východného Slovenska na letnom tábore, ktorý pre nich pripravili seminaristi Gréckokatolíckeho kňazského seminára a veriaci farnosti Ľubica. Toto stretnutie stredoškolákov a vysokoškolákov sa už viac ako desať rokov konalo v malebnej dedinke pod Tatrami v Osturni. Tento rok sme však boli nútení miesto zmeniť. Našťastie nás prijali srdeční a otvorení ľudia v o nič menej krásnej Vislanke. A tak sa náš tábor zmenil na Osturňu vo Vislanke.

Osem dní naplnených vyčerpávajúcim programom, v ktorom nechýbali katechézy, sv. liturgie, ale samozrejme ani priestor pre zábavu a oddych spojili mladých z farností Ľubica, Malcov, Milpoš, Ňagov, Vislanka, Jakubany, Ďačov a Banské do spoločenstva, ktoré bolo svedkom viery, nádeje a lásky. Pod heslom Svetových dní mládeže sme sa preplavili nebezpečným pirátskym morom, no ani chvíľočku sme nemali strach, pretože sme vedeli, že kormidlo nášho života sme odovzdali tomu najlepšiemu kapitánovi a kormidelníkovi Ježišovi a ten nás bezpečne prevedie cez všetky nástrahy.

V posledný deň sa mnohým tisli do očí slzy, pretože prišiel čas, aby sme sa všetci vrátili domov. No sľúbili sme si, že o rok či už to bude na Vislanke, Osturni alebo niekde inde sa znova stretneme.

Zdroj: M. Jančuš
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε