www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
https://www.zoe.sk/?recenzie&id=167
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Teológia > Recenzie

Dnes je: 24. február 2024     Meniny oslavuje: Matej

Zoεpédia - náhodný výber: Subordinacianizmus, Margarity, Boží Duch v tebe vol....     pohľadnice

06.12.2016 | Dominika Spodniaková | Čítanosť(5512)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Traktát o očistci

Anotácia:
Katarína Fieschi sa narodila v 15.storočí v Janove. Hoci bola vychovávaná hlboko duchovne a túžila vstúpiť do kláštora, okolnosti ju prinútili vydať sa bohémskeho a výstredného Giuliana Adorna. Po rokoch ťažkého manželstva dostala Katarína pri svätej spovedi do srdca ranu Božej lásky, vďaka ktorej uvidela vlastnú biedu. Práve tu sa začala Katarína duchovná cesta. Svätá Katarína Janovská umrela v roku 1510 a jej neporušené to dodnes leží v kostole Santissima Annunziata di Portoria. V roku 1737 ju pápež Klement XII vyhlásil za svätú. 
 
Košice 5. december 2016 Kresťanské kníhkupectvo Zachej.sk prináša pred Vianocami svojim čitateľom ďalší literárny skvost. K už vydaným knihám sa tentokrát pripojí Traktát o očistci od talianskej svätice 15. storočia, Kataríny Janovskej.
 
Jej pohľad a vnímanie očistca udivuje a inšpiruje teológov i veriacich laikov po mnohé generácie. Katarína svoju teológiu očistca nestavia na mystických zážitkoch, ako tomu je v prípade mnohých iných známych mystikov, ale na intenzívnom zážitku svojho osobného pozemského očistca, pričom jej slová vyznievajú zároveň autenticky, láskavo i naliehavo.
 
Očistec v jej ponímaní nie je geografickým miestom ale obrovskou, neutíchajúcou túžbou ubolených a doráňaných duší po Božej prítomnosti a zároveň bolestným vedomím, že pred Božou svätosťou nič so škvrnami hriechu neobstojí. Božia láska sa tak stáva balzamom pre trpiace duše i prostriedkom usvedčenia.
 
„Je to dielo, ktoré môže obohatiť dnešného čitateľa napriek tomu, že je staré už takmer 500. Práve Katarínu Janovskú si ako inšpiráciu pre veriacich 21. storočia vybral pri svojej audiencii emeritný pápež Benedikt XVI. Jej dielo pritom označil za úžasné dielo svätice, ktorá má čo povedať aj v dnešnej dobe,“ hovorí Jozef Ring, riaditeľ kníhkupectva Zachej.sk
 
Dielo Traktát o očistci, ktoré vychádza v kníhkupectve Zachej.sk ešte v decembri má 68 strán a vďaka svojmu formátu sa môže stať každodenným spoločníkom pre mnohých veriacich. Publikácia má navyše cirkevné schválenie Imprimatur.
 
Čitatelia si môžu dielo Traktát o očistci zakúpiť v kníhkupectve Zachej.sk. Do 12.12.2016 môžu navyše využiť špeciálnu predpredajovú zľavu až 15%.
 
Kníhkupectvo Zachej.sk šíri na Slovensku hodnotnú kresťanskú literatúru už od roku 2012. Od roku 2014 aj ako vydavateľstvo vydalo viacero knižných titulov ako Pane, príď mi na pomoc, Páter Pio a očistec, Mimoriadne javy mystikov a svätých a ďalšie. Od októbra 2016 môžu čitatelia navštíviť už aj kamennú predajňu kníhkupectva na Hlavnej 40 v Košiciach.
Autor: Dominika Spodniaková - všetky recenzie od tohto autora (2)

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε