www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
https://www.zoe.sk/?recenzie&id=188
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Teológia > Recenzie

Dnes je: 16. jún 2024     Meniny oslavuje: Blanka

Zoεpédia - náhodný výber: Panagia, Myro, Trebník.     pohľadnice

23.11.2017 | Kateřina Launerová | Čítanosť(6761)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Farár Marián Kuffa: Boh za teba bojuje do poslednej chvíle

Anotácia:
Začnime tým, že kniha Farár Marián Kuffa: Boh za zeba bojuje do poslednej chvíle vyšla v edícií Inšpirujúci mladého vydavateľstva BeneMedia, ktorej cieľom je priniesť knižné rozhovory so známymi i menej známymi osobnosťami. Zatiaľ vyšli v tejto edícií dva tituly a spomínaná publikácia je jedným z nich.
 
Kniha je písaná formou rozhovoru a napriek tomu, že ju zvládnete za jeden-dva večery, nad hĺbkou a zároveň jednoduchosťou myšlienok môžete premýšľať ešte veľmi dlho. Otec Kuffa odpovedá na rôzne otázky týkajúce sa jeho života, pričom celá kniha je rozdelená do dvanástich kapitol. Začína rozpomínaním sa na detstvo a významné udalosti, ktoré ho poznačili a postupne prechádza cez mladé a vysokoškolské roky až ku vstupu do seminára, začiatku služby v Žakovciach a posledné kapitoly sú venované rôznym teologickým a duchovným otázkam (svätá spoveď, odpustenie, pýcha a pokora, vzťah muža a ženy), svedectvám o Božej dobrote a taktiež plánom a snom do budúcna.
 
Jazyk, akým Marián Kuffa odpovedá na otázky je veľmi priamy, jednoduchý, často krát vtipný, no zároveň v sebe odpovede nesú obrovskú hĺbku a duchovné princípy, ktoré čitateľovi v mnohom napomáhajú zorientovať sa v živote kresťana. Svedectvá, ktoré sa tiahnu celým životom otca Mariána sú veľmi povzbudivé a dokazujú, že Boh koná aj v dnešnom svete a chce nám byť blízky.
 
Z rozprávaní o mojich chlapcoch, ako ich Kuffa nazýva, cítiť obrovskú lásku a milosrdenstvo. V mnohých postojoch sa môžeme od tohto jednoduchého muža inšpirovať a naučiť sa preukazovať súcit tým, ktorí to najviac potrebujú – hoci si to možno najmenej „zaslúžia“.
 
Určite túto knihu odporúčam a myslím, že môže poslúžiť aj ako vhodný darček pre ľudí, ktorí sú na ceste hľadania. Život a služba otca Mariána je živým príkladom praktickej lásky a úprimnej viery.
 
Bibliografický popis: KUFFA, M. – LIŽIČIAR, M. 2017. Farár Marián Kuffa: Boh za teba bojuje do poslednej chvíle, Piešťany : BeneMedia, 192+8 s., pevná, ISBN 978-80-972587-2-6.
 
Knihu si môžete zakúpiť tu...
Autor: Kateřina Launerová - všetky recenzie od tohto autora (2)

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε