www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
https://www.zoe.sk/?spravy&id=832
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 16. jún 2024     Meniny oslavuje: Blanka

Zoεpédia - náhodný výber: Hubka, Izobraziteľné antifó..., Trojica - pochádzani....     pohľadnice

08.10.2007 | Čítanosť(6084)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Posviacka v Regetovke

Posviacka v Regetovke

V obci Regetovka, známej horskej rekreačnej oblasti v Bardejovskom okrese, v sobotu 6. októbra prešovský eparcha Ján Babjak, SJ posvätil obnovený gréckokatolícky Chrám sv. Demetra veľkomučeníka. Na slávnosti sa zúčastnili nielen obyvatelia obce, ale aj mnohí, ktorí v tejto obci majú svoje chaty a tiež niekoľkí poľskí turisti.

V homílii vladyka Ján poďakoval štedrým darcom, vďaka ktorým sa chrám zaskvel v novej nádhere a pokračoval: „Keď sv. apoštol Pavol vyzýval cirkvi, aby urobili zbierku pre cirkev v Jeruzaleme povedal tým vlastne, že to boli živé cirkvi so živou vierou. Z toho vidíme, že apoštoli a prvotná cirkev brali Ježišove slová vážne. Aj my, ak chceme byť naozaj šťastní, musíme znova brať Božie slovo vážne“. Ďalej otec biskup povedal: „Východná liturgia vždy pamätá na dobrodincov chrámu. Naši predkovia sú už vo večnosti, ale my sa za nich stále modlíme“.

„Obnova exteriéru a interiéru chrámu sa mohla uskutočniť iba vďaka štedrým sponzorom, medzi ktorými je to predovšetkým poslanec NR SR Ivan Mikloš“, povedal v záverečnom poďakovaní správca farnosti Peter Calko. Regetovka je filiálnou obcou farnosti Becherov. Na slávnosti sa zúčastnil aj poslanec NR SR Ivan Mikloš.

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε