www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
https://www.zoe.sk/?spravy&id=875
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 23. jún 2024     Meniny oslavuje: Sidónia

Zoεpédia - náhodný výber: Marana tha, IC XC NI KA, Evanjelista.     pohľadnice

17.03.2008 | Čítanosť(9083) | Foto
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Stretnutie mladých v Prešove

Stretnutie mladých v Prešove

Merkaba a Anastasis – to sú gospelové skupiny, ktoré spevom sprevádzali evanjelizačný program stretnutia prešovského arcibiskupa a metropolitu Jána Babjaka SJ s mládežou Prešovskej archieparchie na Kvetnú nedeľu 16. marca. Uskutočnilo sa popoludní vo veľkej zasadačke Krajského úradu v Prešove, kde sa zišlo takmer 700 mladých vo veku nad 14 rokov.

Vladyka Ján chlapcov a dievčatá zoznámil s Posolstvom Svätého Otca Benedikta XVI. k 23. svetovému dňu mládeže na tému: „Keď zostúpi na vás Svätý Duch, dostanete silu a budete mi svedkami“ (Sk 1,8), v ktorom Svätý Otec okrem iného hovorí, že Eucharistia – to sú trvalé Turíce. Zároveň v ňom mládež pozýva: „Každý z vás nech má odvahu prisľúbiť Duchu Svätému, že privedie k Ježišovi Kristovi jedného mladého, a to spôsobom, ktorý považuje za najlepší, lebo vie „zdôvodniť nádej, ktorá je vo vás“(7). Vladyka mladým povedal, že vydávať tomuto svetu svedectvo, je naše veľké misijné poslanie, lebo veľa ľudí je duchovne mŕtvych.

Animátori rozdelili mládež do troch veľkých skupín a tie ešte do menších a rozprávali s nimi na témy Duch lásky, Duch pravdy a Duch svedectva. Spolu s animátormi evanjelizačný program so svedectvami a scénkami viedli mladí z Gréckokatolíckej evanjelizačnej školy sv. Mikuláša pod vedením o. Jozefa Marettu. Všetci napríklad odpovedali na otázky kvízu s názvom Čo je pravda a čo je lož? Nechýbala videoprezentácia s pozvánkou na Stretnutie mládeže v Sydney a českej a slovenskej mládeže 18. – 20. júla 2008 na Velehrade, ktorý bude telemostom prepojený so Sydney.

Vladyka spolu s predsedom Komisie pre mládež Prešovskej archieparchie o. Slavomírom Zahorjanom odovzdali siedmim dievčatám, ktoré skončili dvojročnú animátorskú školu, certifikáty. Otec arcibiskup prejavil záujem stretnúť sa so všetkými animátormi arcibiskupstva a rozprávať s nimi o prioritách pastorácie, ktorými sú mládež a rodiny.

Milé a zároveň hlboké duchovné stretnutie bolo zakončené modlitbou Akatistu k Svätému Duchu.

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε