www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
https://www.zoe.sk/?svatci&id=22
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Liturgia > Svätci

Dnes je: 25. júl 2024     Meniny oslavuje: Jakub

Zoεpédia - náhodný výber: Marián Kuffa – Čo je..., Monarchianizmus, Ekumenizmus.     pohľadnice

13. september | drh | Čítanosť(4274)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Svätý hieromučeník Kornélius Stotník.

Svätý hieromučeník Kornélius Stotník.
Palestínsky biskup. Predtým bol pohanom, ale vyznačoval sa hlbokou zbožnosťou a dobrými skutkami, o čom svedčí aj svätý evanjelista Lukáš (Skutky 10.1). Pán neopovrhol jeho cnostným životom a viedol ho k poznaniu pravdy osvietením so svetlom viery Kristovej.
 
Keď sa raz vo svojom dome modlil Kornelius, zjavil sa mu Boží anjel a povedal: Tvoje modlitby a tvoje almužny sú zapísané na veky u Boha. Zavolaj Šimona, meno Petra, ktorý vám povie slovo, v ktorom ty i tvoj celý dom nájdete spásu (Skutky 10, 4-6). Kornelius sa presne riadil anjelom. Apoštol Peter, ktorý dostal nádhernú víziu, aby oznámil Korneliovi slová evanjelia, k nemu prišiel a kázal o Ukrižovanom Kristovi. V milosti Ducha Svätého Kornelius uveril v Krista a bol pokrstený aj so svojimi príbuznými. Bol prvým z pohanov, ktorý bol pokrstený. Jeho dom sa zmenil na chrám.
 
Sv. Kornelius tvrdo pracoval na šírení Kristovej viery. Na nejaký čas zdieľal spisy apoštola Petra a bol menovaný za biskupa Palestíny v Cézarei. Sv. Kornelius ukončil svoje kázanie v Skepsy, kde vykonal mnoho zázrakov a po mnohých utrpeniach pohanov v pokojnom veku zomrel pokojne v starobe.
 
Zdroj: Foto: https://cs.wikipedia.org/wiki/Svat%C3%BD_Korn% C3%A9lius#/media/Soubor:B aptism_of_cornelius.jpg ; https://days.pravoslavie.ru/Life/life6682.htm

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε