www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
https://www.zoe.sk/?publikacie&id=173
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Teológia > Publikácie

Dnes je: 20. máj 2024     Meniny oslavuje: Bernard

Zoεpédia - náhodný výber: Ikos, Trojica - dôsledky t..., Ikona.     pohľadnice

09.02.2017 | zachej.sk | Čítanosť(8014)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Tipy: Novény a deviatniky

Anotácia:
Život niekedy proste nejde podľa našich predstáv. V diári a denníčkoch síce máme pekné plány, no zrazu ich zo stola zmetie neočakávaný vietor a my si uvedomíme, že sa brodíme v neznámych, temných vodách a okolo seba nič nevidíme.
 
Tváriť sa, že ťažké veci, problémy a občasné životné výmole nás kresťanov obchádzajú, by bolo… hmmm… prinajmenšom klamstvom. Jób miloval Boha najviac na svete a napriek tomu Boh dopustil, aby na neho siahol diabol. Prečo? Aby sa na konci zjavila Božia sláva, ktorá bude zjavená všetkým národom. Aby sme mali príklad, ktorý môžeme v ťažkých časoch nasledovať. Aby sme vedeli, že ak sme v Božej vôli, ak kráčame po Jeho cestách, potom, nech prídeme o čokoľvek, či čelíme ťažkým okolnostim, je to preto, aby sme vedeli, že prídu väčšie veci. Lepšie veci.
Nie je tomu ľahké uveriť! Bolesť a strach je príliš reálny.
 
A presne to sú momenty, kedy sme hnaní do Božieho náručia – na miesto kde ešte dokážeme pozbierať črepiny nádeje, ktorá nám ostala, znova vstať, oprášiť si prach z kolien, utrieť slzy z tváre a pozrieť hore.
 
V takýchto chvíľach niekedy nevieme zo seba dostať ucelenú modlitbu. Slová sa nám pletú rovnako ako naše myšlienky. Na rad vtedy prichádzajú novény – deväťdňové modlitbové reťaze s meditáciami na jeden úmysel.
 
Prinášame vám na výber z niekoľkých novén, ktoré budú pre vás v ťažkých časoch určite dobrým spoločníkom.
 
Novéna k Panne Márii rozväzujúcej uzly (Vojtěch Kodet)
 
Na svojej životnej ceste sa často ocitneme v tme, podľahneme bezradnosti, nedokážeme nájsť východisko z ťažkostí, ktoré nás tlačia ako ťažký balvan.
Keď sa už všetko zdá stratené a sme na konci so svojimi silami, prichádza pomoc zhora – Panna Mária, Matka, ktorá dokáže rozuzliť všetky naše životné uzly, aj tie najzamotanejšie. S veľkou dôverou sa modlime deviatnik k Panne Márii rozväzujúcej uzly, a uvidíme, čo sú to zázraky.
 
 
 
 
 
 
Deviatnik k Božiemu milosrdenstvu (Marian Šuráb)
 
Deväťdňová pobožnosť nás pozýva meditovať nad Božím slovom a hľadať v ňom veľkosť Božieho milosrdenstva. Úryvky so Svätého písma aplikuje na osobnú situáciu každého z nás. Súčasťou novény, veľmi obľúbenej formy modlitby, sú Litánie k Božiemu milosrdenstvu.
 
 
 
 
 
 
Ešte viac novén, modlitieb a výborných kníh nájdete na zachej.sk

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε